Algemeen:
Op veel plaatsen in Afrika, maar ook bij Aboriginals en andere oude natuurvolken, werden en worden nog steeds rituelen uitgevoerd met maskers. Die rituelen gaan vaak over transformatie, het wegjagen van boze geesten en het oproepen van voorouders of worden wie je graag wil zijn. Maskers worden gemaakt met een sterke gezichtsuitdrukking, en als ze af zijn worden ze gebruikt in bijvoorbeeld dansen. Wat voor gezichtsuitdrukking krijgt jouw masker en wat betekent dat?
We gaan kijken naar echte Afrikaanse maskers, we maken zelf maskers van karton en we zingen een Afrikaans lied om de maskers in te wijden.
Lesopbouw:
De les duurt anderhalf uur. Er wordt gezongen, gefilosofeerd en gewerkt.
Kosten:
200 euro per workshop
Materiaal, ca. 1,50 per leerling
Reiskosten 21ct per kilometer
Vul het onderstaande formulier in om contact op te nemen met de artiest. Je kunt normaal gesproken binnen enkele dagen een reactie verwachten.
Doro Jellema biedt kunstzinnige workshops aan voor het basisonderwijs.
Laat de artiest weten wat je van de voorstelling vond en schrijf een recensie!